Litecoin czyli cyfrowe srebro przyszłości

Jeśli słyszałeś kiedykolwiek o Bitcoinie, to całkiem możliwe, że obiło Ci się o uszy określenie Litecoin. Jeśli nie, to właśnie o nim usłyszysz, bo warto zapoznać się z kolejną wirtualną walutą nazywanym cyfrowym srebrem przyszłości.

Dlaczego srebrem? Bo miano złota nieoficjalnie zostało nadane już starszemu bratu, czyli Bitcoinowi. LTC zostało stworzone na podobnych zasadach, ale kilka różnic, a w szczególności, to, że tej waluty powstanie więcej, sprawiło, że raczej to LTC z góry jest skazane na bycie „drugim”. Nie oznacza to jednak, że ta waluta nie ma szansy na rozwój. Wprost przeciwnie! W przyszłości jak najbardziej mogą funkcjonować dwie uzupełniające się wirtualne waluty, tak jak i dziś istnieje srebro i złoto.

Kilka faktów o LiteCoin, czyli co różni go od Bitcoin’a

 • sieć Litecoin jest szybsza i przetwarza bloki informacji 4 razy szybciej od sieci Bitcoin
 • szybkość przetwarzania bloków sprawia jednocześnie, że łatwiej się je „wydobywa” – każdy nowy blok wydobywany jest w 2,5 minuty, gdzie w sieci Bitcoin trwa to 10 minut
 • litecoinów ma być w przyszłości także o 4 razy więcej od Bitcoinów, a dokładnie to powstaną 84 miliony LTC
 • litecoin opiera się na bezpieczniejszym algorytmie. Do potwierdzania transakcji używa Scryptu, który jest nie do złamania przez obecne superkomputery

Litecoin nie musi być wcale wielką konkurencją dla Bitcoina i obie waluty nie muszą ze sobą konkurować, a wzajemnie uzupełniać w wirtualnym świecie. Oto kilka faktów, które Litcoin łączy z Bitcoiem i sprawia, że warto się nim zainteresować w kontekście używania niezależnych pieniędzy.

Litecoin jako waluta przyszłości

 • Jest to waluta niezależna od jakiegokolwiek kraju, instytucji, czy osoby. Ponadnarodowy charakter tego cyfrowego pieniądza sprawia, że może być środkiem płatniczym dla każdego człowieka na ziemi.
 • Transakcje są błyskawiczne bez względu na to, czy wysyłamy LTC do kogoś z kraju, czy na drugi koniec kontynentu – każdy otrzyma je w tym samym czasie.
 • W przeciwieństwie do dolara, czy innej waluty państwowej, Litecoinów nie można dodrukować. Powstanie ich ograniczona i ustalona ilość – nie mniej, nie więcej.
 • Przelewy trafiają bezpośrednio do osoby, której wysyłamy LTC, bez żadnych pośredników.
 • Litecoin oparty jest o sieć P2P, która nie ma żadnego właściciela, ani „miejsca dowodzenia”, przez co nie da się np. zamknąć serwerów i uniemożliwić transakcje
 • Wiąże się z tym także bezawaryjność i łatwość obsługi – instalujesz klienta i już możesz odbierać i wysyłać LTC
 • Transakcje są nieodwracalne, nikt nie może cofnąć wysłanych pieniędzy, tak jak i nikt nie może zabrać Ci z konta Twoich LTC
 • Anonimowość – wszystko co robisz w sieci Litecoin, pozostaje anonimowe
https://thebodylab.pl/studio-treningowe-redlowo/
https://www.formazdrowia.pl/oferta/
https://thebodylab.pl/gym-fitness-club-personal-trainer-diet-training-personal-plan-gdynia/
https://thebodylab.pl/forma-na-lata-the-body-lab-gym-club-gdynia/
https://www.formazdrowia.pl/mikrodermabrazja-diamentowa/
https://www.formazdrowia.pl/laser-shape/
https://www.formazdrowia.pl/hifu/
https://www.formazdrowia.pl/mikropigmentacja/
https://www.formazdrowia.pl/stabilizacja-spiralna/
https://www.formazdrowia.pl/kinesiology-taping/
https://www.formazdrowia.pl/bioptron/
https://www.formazdrowia.pl/masaz-pneumatyczny/
https://chudnezanka.pl/
https://chudnezanka.pl/studio-ems-szamotuly/